Jdi na obsah Jdi na menu

 

bez-nazvu.jpg

                               CHIP


 

Pes tohoto jména k nám přišel v pořadí jako druhý pes této rasy. Tím prvním byl pes jménem Ben. Oba tito psi se narodili ve Frýdlantu nad Ostravicí u chovatelky ing.Martiny Němcové. Ben s námi žil spokojeně 13 let.

Chip se narodil 10.dubna 2009 jako jedináček. Jeho rodiče jsou ARAMISZ a PATRICIE,jejichž majitelkou je ing.Martina Němcová. Chipa jsme si domů přivezli 29.května 2009.

Vzornou péčí z něj postupně vyrůstal moc pěkný pes-s překrásnou srstí kvůli níž jsme se rozhodli zůčastnit se 15.května 2010 klubové výstavy,kde probíhala po ukončení také bonitace. Samozřejmě i na tohle jsme ho přihlásili. Na výstavě jsme neuspěli,poněvadž má těsný předkus,ale i tak je pro nás ten nejkrásnější. Jeho výstavní posudek zněl: ROČNÍ PES,KVADRATICKÝ,VÝBORNÁ HLAVA,BOHUŽEL PŘEDKUS,ČERNÝ PIGMENT,VÝBORNÝ POHYB,HEZKÁ HORNÍ LINIE,VYSOCE KVALITNÍ SRST.

Co se bonitace týče,tak ta dopadla až na ty zuby dobře. V kohoutku mu naměřili 27 cm,stejně tak 27 cm délku trupu,a jeho srst byla dlouhá 12 cm.A i rok po bonitaci je z něj stále pěkný pes,a srst stále ve vysoké kvalitě. Střiháme jej na podzim,aby do jara srst dorostla,a byla stále krásná.Jeho hmotnost se pohybuje okolo 5.20 kg.

Chip je povahově moc klidný pes,poslušný,rád se mazlí,velmi ochotně o vše prosí a miluje děti i dospělé. Nejsou s ním žádné problémy-a to dokonce ani u česání! Dostává se nu od nas lásky,té nejlepší péče a celou naší rodinou je milován.